Swoje profesjonalne studio nagrań – po co i dla kogo?

Zastanawiając się nad drogą kariery zawodowej, niejednokrotnie wybieramy pomiędzy pracą u kogoś, na obce konto, wtedy stajemy się częścią na przykład korporacji albo sami chcielibyśmy tworzyć indywidualną wizję swojego rozwoju i decydujemy się na działanie na prywatne konto. Zakładamy własną firmę oraz chcielibyśmy jak najlepiej prosperować na rynku, w taki sposób ażeby nasze produkty świetnie się sprzedawały, co powiązane jest z zyskami a także rozwojem naszej firmy.

przekrój - płyty

Autor: Krzysztof Pędrys
Źródło: http://www.flickr.com
wizja - płyty

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Taki pozytywny scenariusz oczywiście może spotkać i nas, z zastrzeżeniem, że skończyliśmy jakiś przyszłościowy kierunek, przykładowo coś powiązanego z informatyką ewentualnie ekonomią lub po prostu mamy niepowtarzalny pomysł oraz nawet powodzenie. Jednak co zrobić jeżeli przykładowo skończyliśmy kierunki muzyczne z zakresu aranżacji oraz produkcji dźwięku i potrafimy między innymi obsłużyć studio nagrań? Powinniśmy stwierdzić, że taki typ studiów jest dość specjalistyczny, a dodatkowo nasz kraj nie jest jakimś potentatem jeżeli chodzi o kwestie muzyczne, więc może być ciężko wynaleźć sobie zatrudnienie lub jakoś odnaleźć się w tym biznesie.

Niezłym wyjściem może być to, ażeby stworzyć prywatne studio nagrań. Naturalnie w pełni specjalistyczne studio może okazać się bardzo kosztowne, tak że będzie trzeba wygospodarować dość dużo pieniędzy w taki projekt. Nie zawsze będziemy chcieli na początku starać się o kredyt na setki tysięcy złotych i inwestować w działanie, które nigdy nam się nie zwrócić, a my zainwestujemy cały kredyt w coś, co nie będzie miało szansy powodzenia. Dlatego również niekiedy warto przemyśleć co jest potrzebne, aby działało takie studio nagraniowe.

Pamiętajmy także, że nie wszystkich artystów zakład Partner Serwislub muzyków będzie stać na wynajęcie profesjonalnego studia, w które włożyliśmy tak wiele pieniędzy i obecnie chcemy za jego wypożyczenie na kilka godzin nawet kilka tysięcy, ponieważ jedynie wtedy nam się to opłaci.

Emocjonuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury innego tego rodzaju wpisu – on także jest warty zainteresowania.

Dlatego możemy wykonać mniejsze studio nagraniowe, które będzie dostosowane do oczekiwań niewielkich zespołów i dla nich wypożyczać nasze studio.

Dzięki temu będą oni mieli możliwość w świetnej jakości nagrywać swoje pierwsze płyty lub będą u nas dopracowywać warstwę dźwiękową producenci programów promocyjnych czy filmików, jakich zasadniczo nie stać na wynajęcie dużego, w pełni profesjonalnego studia.