Toruń- doskonałe miejsce na długi urlop bądź na parudniową wycieczkę pośród interesujących zabytków oraz zachwycającej architektury

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, gdzie wybrać się na kilkudniową wycieczkę, warto postawić na Toruń, który jako miasto ma mnóstwo do zaoferowania. Zachwycająca architektura tudzież interesujące zabytki to coś, co przyciąga mnóstwo turystów oraz zachęca do ponownej wizyty w mieście.

Na terenie Torunia odnajdziemy również wiele kościołów, głównie gotyckich albo neogotyckich, które zachwycają turystów swym niesamowitym wyglądem i charakterystyczną dla tych stylów architekturą. Jeśli więc udajemy się do Torunia nie można zapomnieć o tym, aby wyposażyć się w przewodnik po Toruniu albo udać się na wycieczkę z doświadczonym przewodnikiem. Taka osoba, przedstawi nam wszystkie miejsca, które są warte uwagi, a w Toruniu jest ich naprawdę wiele. Będąc w Toruniu nie można też zapomnieć o spróbowaniu tradycyjnego przysmaku- toruńskich pierników, które produkowane są od setek lat. Jeśli interesują nas bogate w informacje, historyczne wycieczki Toruń będzie idealnym miastem, aby poznać Polską historię a także średniowieczną architekturę, która jest niemal nieodłącznym elementem Torunia – .

Toruń jest miastem pełnym zieleni, jednostki, które doceniają dynamiczny wypoczynek, z pewnością odszukają intrygujące opcje dla siebie. Jadąc do takiego miasta, jak na przykład toruń zwiedzanie (zobacz informacje) warto zacząć od spacerów po rynku, można również wybrać się na Bielany oraz Bielawy bądź Las Piwnicki. Też Brabarka jest bardzo fascynującym regionem wartym zobaczenia. To spory kompleks leśny, w którym mieści się mnogość strzeżonych gatunków.

wycieczki - malowidło

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Aby przekonać się, iż Toruń to coś o wiele więcej aniżeli osławione wypieki, warto przeczytać krótką relację osoby, która razem z przyjaciółmi poznawała zabytki w toruniu: „Moja wielka podróż do wymarzonego Torunia odbyła się i była niezwykle udana. Wraz z trojgiem przyjaciół dotarliśmy tam koleją, a potem używaliśmy komunikacji miejskiej. I muszę powiedzieć, że pozostawienie auta na Śląsku było doskonałym pomysłem – komunikacja miejska w tym mieście jest naprawdę niezwykła: można nią dojechać absolutnie wszędzie, busy i tramwaje odjeżdżają praktycznie nieprzerwanie, tabory są niezwykle zadbane i zawsze na czas, a jakby tego było mało bilety są dwa razy tańsze niż u nas.

Jeśli pragniesz pogłębić swą wiedzę na ten temat, to czytaj tu strony internetowe kielce kolejne informacje. Należy kliknąć w ten link.

Nasz wyjazd trwał tydzień, dlatego zakupiliśmy tygodniowe bilety, dzięki którym zaoszczędziliśmy jeszcze więcej, a te fundusze zostały przeznaczone na piękny przewodnik po Toruniu.

Dzięki temu zyskaliśmy fundusze na różnego rodzaju rozrywki. Zatem bardzo serdecznie polecam każdemu Toruń na kilkudniowy wypad. Warto zwiedzić tę miejscowość i skosztować tradycyjnych toruńskich wypieków! Rzecz jasna Toruń kryje w sobie jeszcze niemało doskonałych atrakcji i ciekawych zabytków. Powinno się zabrać ze sobą informator turystyczny, w którym odnajdziemy opis najistotniejszych z nich.