Czym różnić się będą radia stawiane w kuchniach i łazienkach od normalnych urządzeń.

Pomimo coraz większej popularności różnego rodzaju smarftonów, tabletów i komputerów nadal bardzo duża liczba ludzi chętnie słucha radia. Obecnie dostępnych jest co najmniej kilkadziesiąt lokalnych i ogólnopolskich stacji, przez co nie ma żadnych problemów z tym, aby znaleźć muzykę, jaka będzie się podobała.

TITLE=dom]Tak naprawdę radia słuchać można nawet na zwykłym smarftonie, gdyż prawie wszystkie posiadają taką możliwość, lecz ze względów praktycznych można też pomyśleć o kupnie oddzielnego. Niektórzy mają wręcz w każdym pomieszczeniu jakiś odbiornik, dzięki temu mogą słuchać muzyki tam gdzie właśnie są. Najtańsze radio do kuchni czy pokoju można już kupić za kilkanaście złotych, lecz w tych pieniądzach ciężko raczej spodziewać się jakiejś wyjątkowej jakości. Radio tego typu po prostu będzie grało, być może jak będzie głośniej głośnik (głośniki wi-fi) może trzeszczeć o buczeć, lecz niejednej osobie całkowicie coś takiego wystarczy. Za trochę wyższą kwotę można już będzie dostać radio ze znacznie lepszymi parametrami, ale też lepiej wyglądające – różnorodność modeli w sklepach jest tak ogromna, że każdy bez problemów coś dla siebie wyszuka.

O ile radia w pokojach czy kuchniach stawia się przeważnie w miejscach, jakie nie mają styczności z wilgocią, to zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w łazienkach, a tam także bardzo często takie sprzęty się pojawiają. Nawet jeśli radio do łazienki stałoby na jakiejś szafce czy półce, to z powodu dużej wilgoci powinno ono mieć odpowiednią konstrukcję – tradycyjne odbiorniki bardzo szybko mogłyby ulec zepsuciu, a niekiedy ich użytkowanie byłoby niebezpieczne ze względu na ryzyko porażenia.

Dlatego też radia łazienkowe wykonuje się w taki sposób, aby miały one uszczelnioną obudowę, z powodu bezpieczeństwa niejednokrotnie też będą one miały zasilanie bateryjne. Oferta tego typu odbiorników także jest dość spora, nawet z urządzeniami, jakie można zamontować nad wanną czy w kabinie prysznicowej. Dla chętnych ciekawą opcją będą także radia wbudowane w armaturę łazienkową.