Przewóz towarów z Polski do Szwajcarii nieustannie rozwija się, lecz sami mieszkańcy kraju położonego na obszarze Europy Zachodniej nie są tym faktem ucieszeni, bowiem ciężkie, najczęściej nader mocno załadowane ciężarówki mogą być zagrożeniem dla ich środowiska naturalnego. Wszystko to sprawia, iż Szwajcarzy próbują od kilku lat znacznie ograniczyć drogowy transport, a równocześnie zainwestować w koleje. Coraz częściej w Szwajcarii dąży się do zaprzestania budowania nowych dróg tranzytowych, między innymi za pomocą tzw. inicjatywy alpejskiej, która na celu ma zabezpieczenie Alp przed zbyt dużym ruchem samochodów ciężarowych, dlatego przenieść się próbuje przewóz towarów wspomniane już tory kolejowe. Nie znaczy to jednak, że ciężarówki wcale nie mogą przejechać – wręcz przeciwnie – auta o dużych gabarytach ładowane są na stacjach granicznych na specjalne platformy, a następnie zostają one ściągane z nich na następnej granicy. Jeśli kogoś interesuje transport szwajcaria jest krajem specyficznym, lecz szukającym rozwiązania ze wszystkich sytuacji – dogodnych dla każdej strony. Co więcej – w Genewie pod koniec lat 50.
Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst umieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej stellitowanie pił w tym miejscu, znajdziesz tam tego typu informacje.
XX wieku określono tak zwany transport adr.
ADR to inaczej konwencja, która dotyczy przewozu niebezpiecznych towarów, ratyfikowana przez wiele krajów. Ważne jest to, że zmienia się ją co dwa lata. Transport ADR obejmuje między innymi pojazdy, które mogą przewozić niebezpieczne substancje. Muszą one bowiem być wyposażone w odpowiednie znakowanie za sprawą tablic ADR. W roku 2014 do ADR należało 48 krajów, w tym również i Polska.