W jaki sposób zabezpiecza się najróżniejsze banknoty, dokumenty a także losy.

Problem fałszowania różnych rzeczy od bardzo dawna jest powszechny, w szczególności to dotyczyło i nadal dotyczy pieniędzy. Wraz z nowymi możliwościami technicznymi podrabiane pieniądze są coraz lepsze i trudniejsze do wykrycia, a z drugiej strony osoby odpowiedzialne za zabezpieczenia robią wszystko, aby takie fałszowanie utrudnić.

firma - malunek

Autor: Solamente Itan
Źródło: http://www.flickr.com

Z takich też powodów do banknotów, ale też innych różnych dokumentów, dodaje się rozmaite elementy, których podrobienie jest trudne lub wręcz niewykonalne. Na przykład można do nich zaliczyć hologramy, jakie stanowią obecnie najbardziej skuteczne zabezpieczenie przed podrabianiem. Przede wszystkim się je spotyka na pieniądzach, lecz również coraz popularniejsze staje się umieszczanie ich na prywatnych lub firmowych dokumentach. Obecnie coraz więcej firm proponuje możliwość ich produkowania, czy to w formie naklejek do naklejania czy jako gotowe druki, skorzystać można albo z dostępnej bazy hologramów, albo też osobiście stworzyć własny wzór. Profesjonalne, rzetelne firmy oferują dodatkowo zastrzeżenie wykonanych wzorów w międzynarodowym rejestrze, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo.

Odpowiednich zabezpieczeń wymagają także najróżniejsze losy, przede wszystkim dostępne w punktach lotto, ale także oferowane przez różne firmy. W przypadku losów najbardziej popularne są obecnie zdrapki, dzięki temu, że posiadają one duży poziom ochrony przed celowym albo (odnośnik) przypadkowym przeczytaniem. Idea zdrapek polega na tym, że na wydrukowanych kuponach w odpowiednich miejscach umieszcza się warstwę specjalnej farby. Jest ona na tyle wytrzymała, aby nie odpadać w czasie trzymania losu w ręce, lecz da się ją dość prosto zdrapać przy pomocy paznokcia czy innego ostrego przedmiotu. W taki sposób będzie się odsłaniać wcześniej naniesione symbole, i można sprawdzić, czy przypadkiem czegoś się nie wygrało.

Zdrapki wytwarzane są w taki sposób, żeby nie dało się ponownie nałożyć zdrapanej farby.

Ta oferta kancelaria adwokacka wrocław jest niezwykle ciekawa i jeżeli poszukujesz większą ilość wiadomości na omawianą tu problematykę, to znajdziesz je tutaj.

Tym sposobem widać od razu, czy przypadkiem ktoś już wcześniej nie robił czegoś przy nich.