Różnice między bezpośrednią komunikacją a SMS-ami

Ludzie komunikują się ze sobą od zawsze – przy pomocy znaków, liter złożonych w całość, komórek, pisanych listów, a co najważniejsze – rozmów twarzą w twarz, które są najważniejszą metodą nawiązywania kontaktów i wzajemnego poznawania się. W XXI wieku zastępują ją inne metody komunikacyjne, lecz to ona wciąż jest tą najważniejszą i będzie jeszcze przez wiele wieków.

perspektywa - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Środki komunikacji stanowią rozległą grupę, zalicza się do nich między innymi komunikację bezpośrednią, która nie wymaga żadnych urządzeń, ani przedmiotów. Komunikacja ta dzieli się na dwa sorty – na przekazywanie informacji werbalnych i niewerbalnych, czyli mowę, jak również gesty łączone z wszelkiego rodzaju mimiką. Rozmawiać można przy użyciu słów, a także poznawać się choćby za sprawą odpowiednich min, a nawet pokazywaniu. komunikacja bezpośrednia ma miejsce – kolokwialnie mówiąc – podczas rozmów twarzą w twarz, gdy rozmówcy siedzą obok siebie, bądź też patrzą sobie w oczy, bez żadnych pomocników w postaci komputerów czy telefonów komórkowych. Przede wszystkich jest to wymienianie pomiędzy sobą zdań, doświadczeń, bądź mimiki, która także potrafi wiele wyrazić.

Bezpośredniej komunikacji można używać także między innymi w trakcie wywiadów, dialogów oraz prób rozwiązywania konfliktów, bowiem nie istnieje lepsza ścieżka, przy użyciu której istnieje możliwość dojścia do satysfakcjonującej ugody.

Jeśli interesują Cię zaprezentowane kwestie, to kliknij w ten link. Pod nim jest darmowe wejście (http://www.studioprinter.pl/stojaki-pod-kostke-brukowa/) do bardziej dokładnych informacji powiązanych z tym wątkiem.

Jest to tak zwana styczność osobista, która pozwala na poszerzanie prywatnej wiedzy, między innymi na temat rozmówcy, bądź jego problemów, a także wymienianiu poglądów i informacji. Komunikacja charakteryzuje się też dużym wpływem i jest niezbędna do życia codziennego – nie można normalnie funkcjonować bez komunikowania się z innymi ludźmi. Coraz częściej jednak stosuje się komunikację pośrednią, między innymi rozmowy telefoniczne i tworzenie tekstowych wiadomości. masowe wysyłki SMS stały się już codziennością, a obecnie nikt nie wyobraża sobie bez nich życia.

SMS-y są proste w przekazie, często nie zawierają polskich znaków, natomiast pełne słowa z powodu ich udziały są zastępowane przez różnego rodzaju skróty. Jednym słowem – masowe wysyłki SMS wypierają powoli słowa delikatna, a zarazem o znaczeniu złożonym.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Zatem zapewne masz chęć przeglądnąć więcej. Jeśli tak, to kliknij w poniższy link i kliknij po źródło (https://www.tvk.pl/telewizja/). Powodzenia!

Wciąż jednak to forma bezpośredniej komunikacji ma nad nimi swoistą przewagę.