Na język koreański Katowice jest coraz więcej zainteresowanych

Wystarczy zajrzeć na obojętnie jaką metkę ubrania, bądź też obejrzeć jakiekolwiek urządzenie elektroniczne od spodu, aby przekonać się, że 90 % wszelkiej produkcji jest pochodzenia chińskiego. Jak mówi wiele danych, ok. 40 procent eksportu z Chin kierowane jest do USA oraz krajów Unii Europejskiej. Wiadomo więc, w wyniku czego język chiński stał się tak znany także pośród polskich szkół językowych.

perspektywa - kurs

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo producentów odzieży, w tym też polskich, przenosi produkcję odzieży właśnie do Chin, a wszystko ze względu na tańsze koszty produkcji oraz tańszą siłę roboczą. Duża część urządzeń bądź części elektronicznych również pochodzi właśnie z Chin. Można śmiało powiedzieć, że na pracy z Chin utrzymuje się wiele krajów, szczególnie państw Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Ponadto wiele uczelni, w tym także uczelni polskich, podejmuje współprace z Chinami w ramach programu wymiany studentów – Erasmus. Przez to też dużo naszych studentów mogło odwiedzić ten jakże odległy pod kątem geograficznym oraz kulturowym kraj. Niektórzy z nich decyduje się tam zostać na stałe, podejmując pracę nauczyciela, np. języka angielskiego albo – coraz bardziej popularnego także w Chinach – polskiego.
Wielu biznesmenów, pragnących zacząć współpracę biznesową z Chinami stwierdza, że ma znaczne problemy w komunikowaniu się z tamtejszymi przedsiębiorcami i mieszkańcami po angielsku.

Poszukujesz uzupełniających materiałów na prezentowany w tym miejscu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej (https://aircom.ag/pl/opony-kierunkowe-jak-zakladac/) a zobaczysz, że to było bardzo proste.

To jeden z powodów, dlaczego Polacy coraz częściej stawiają na naukę chińskiego. Na język chiński katowice decydują się już nie tylko biznesmeni, ale też ludzie młodzi, pragnący wyjechać do Chin w ramach programu wymiany studentów – Erasmus. Na język chiński Katowice, ale i inne miasta decydują się także w przypadku przedszkolaków, aby od małego dzieci mogły opanować język chiński, który z czasem może stać się drugim po angielskim, najbardziej popularnym językiem świata. Zaraz po chińskim dużą popularnością cieszy się również koreański katowice. Korea jest kolejnym krajem, z którym wielu przedsiębiorców z różnych części świata realizuje interesy. Poza tym koreański Katowice wybierają osoby, które planują tam wyjechać w innych celach, jak na przykład celach turystycznych. Ze względu na trudności w w komunikacji w Korei czy Chinach po angielsku warto poznać chociaż drobne podstawy, żeby móc się porozumieć w codziennych sytuacjach życiowych.

Tak jak kiedyś standardem wśród dzieci oraz młodzieży była nauka języka angielskiego, będącego podstawowy język do porozumiewania się z obcokrajowcami, tak dziś coraz więcej rodziców decyduje się wysłać swoje dzieci na naukę chińskiego. Sporo z nich wie już, że języki azjatyckie, w tym chiński i koreański stanowią przyszłość w komunikacji światowej.