Figurki jako dekoracja

Już w przeszłości mieszkańcy zdobili różne miejsca. Przeważał element zwierząt. Miłość do aranżacji wnętrz w ciągu wieków zmienia się. Starsi troszczą się o otoczenie, a najmłodsi o dobrą rozrywkę

Od dawna dużą popularnością cieszą się figurki dekoracyjne tzw. gartenfiguren. Określenie wywodzi się z języka niemieckiego, ponieważ produkt pojawił się z Niemiec. Figurki podbiły niejedno serce. Często całe trawniki są zastawione w gartenfiguren. Każdy odkryje coś na własny użytek. Od małych psów po ogromne nosorożce czy wielbłądy. Bardzo popularne są krasnale. Do nabycia są figury w różnych rozmiarach i ubarwieniu. Z miną smutną albo nadąsaną również weseli. Wielokrotnie mają w ręce grabki,konewkę, dodatkowo grają znane przeboje. Czasami w serialach, które są kręcone w Niemczech widać na drugim planie gartenfiguren. Oryginalne są importowane od zachodniego sąsiada. Obecnie w u nas również są odlewane. W niejednym sąsiedztwach jest konkurencja o najładniejszy otoczenie.

wizja - dom

Autor: Bona Lumo
Źródło: http://www.flickr.com
dom - wizerunek

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com

Można powiedzieć, że dorośli upiększają trawniki posągami, z kolei dzieci są zainteresowani animal figures. Większość małolatów chowa w plecaku zwierzątko. Nie ma ustalonego kanonu piękna. Niektórzy preferują dinozaury, ptaki, drudzy zwierzęta science fiction. W sprzedaży są liczne ilości animal figures. Opłata jest różnorodna. Dostępne są zwierzaki za parę złotych, ale także są sztuki za kilkadziesiąt PLN. Kolekcjonowanie animal figures wywołuje dużo radości u dzieci. Ogromnie popularną zabawą jest budowanie gospodarstw. Jest to bardzo wychowawcze ,dlatego że pokazuje jak opiekować się pupilami. Czasami jest to pierwszy krok przed pojawieniem się prawdziwego kota czy chomika. Przedszkolak obecnie ma świadomość, że pupil(zobacz również monitoring zwierząt) w mieszkaniu to odpowiedzialność. Posiadanie animal figures jest bardzo jednoczące pośród przedszkolaków. Umieją długo szaleć razem, zamieniają sztuki, kupują, sprzedają.

Da się powiedzieć, że miłość do zwierząt jest powszechna zarówno pośród rodziców ,a także młodszych.