Polska firma w Niemczech może uruchomić własny oddział. Czy znamy niemieckie prawo pracy?

W ostatnich latach wzrosła liczba Polaków pracujących w Niemczech lub prowadzących tam działalność gospodarczą. Warto mieć orientację w obowiązującym tam systemie prawnym.

Czy powiemy jakie okazuje się być niemieckie prawo pracy (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie)?

Niemieckie prawo – czytaj resztę pod adresem – pracy ma szansę się odróżniać od polskiego. Gdy zaplanujemy uruchomić zagranicą filię własnego zakładu oraz zatrudniać tamtejszą ludność, to koniecznie powinniśmy się dowiedzieć jakie okazują się być u nich prawa pracy. Może się bowiem okazać, że niemieckie prawo – rekomendują nas – pracy będzie się mocno różniło od polskiego, a co się z tym wiąże, niepotrzebnie będziemy wystawiali się na kary. Co więcej, należy zaznaczyć, że tego wszystkiego trzeba się dowiedzieć na samiutkim początku, aby później nie okazać się być niemile zaskoczonym. Przez to też powinno się na przeróżnych sytuacjach sprawdzić, jak dokładnie to niemieckie prawo pracy działa oraz czego mamy szansę oczekiwać.

malowidło - pieniądze

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Może być taka sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech (zobacz tutaj). Istnieje co najmniej kilkanaście kancelarii, jakie specjalizują się w tym zakresie. Jeśli jesteś o coś oskarżony, miałeś wypadek drogowy, nie otrzymujesz na czas wynagrodzenia, dostałeś wypowiedzenie z pracy czy też chcesz sprzedać coś o dużej wartości może trzeba skorzystać z pomocy polskiego adwokata? Bywa, że jest to wręcz nieuniknione.
Myślisz o otwarciu firmy poza Polską? Radca prawny w Niemczech może cię wspomóc, jeżeli chcesz otrzymać informacje odnośnie sposobu założenia firmy w Niemczech. Jakie procedury związane są z jej otwarciem? Jak zatrudnić pracowników?
Radca wtajemniczy cię w regulacje prawne, które odnoszą się do twojej branży. Nie życzymy takiej sytuacji, lecz kancelarie pośredniczą także w przypadku potrzeby windykacji niespłaconych należności.

Jeżeli interesuje nas windykacja w niemczech, możemy korzystać z profesjonalnej pomocy przedsiębiorstw windykacyjnych, jakie mają w tym zakresie odpowiednie doświadczenie i wiedzę, a także wyborne kwalifikacje. Firma taka będzie kontaktować się z dłużnikiem na przeróżne sposoby, przykładowo telefonicznie czy też mailowo oraz przedstawi mu wezwanie do zapłaty. Jeśli windykacja w Niemczech nie doniesie oczekiwanych rezultatów, wtedy może pozostać wytoczona sprawa sądowa. Naturalnie firma windykacyjna nieustająco będzie nas oznajmiać o całkowitym przebiegu sprawy, byśmy mogli na bieżąco śledzić rozwój sytuacji.

Skorzystanie z ofert biegłej i doświadczonej firmy naturalnie okaże się ogromnie pomocne i może skutecznie rozwiązać nasze kłopoty. Pożądane byłoby więc poszukać przedsiębiorstw, jakie zajmują się doświadczoną windykacją za granicą, przykładowo w Niemczech. W Sieci rychło znajdziemy wyróżniane i rekomendowane marki windykacyjne.