Parę pomocnych wskazówek, które będą pomocne podczas nagrywania podcastu na każdy temat

Rozwój technologiczny różnych dziedzin, a zwłaszcza Internetu sprawił, iż dookoła pojawiło się dużo niezmiernie interesujących formatów jakie są powiązane z szeroko pojętą rozrywką, lecz nie tylko. Różnego typu blogi zyskały w ostatnim czasie wyjątkowo dużą popularność, a niektórzy twórcy zostali swego rodzaju nowymi gwiazdami popkultury. Podobnie ma się sytuacja z wideoblogami.

Mikrofon dobrze nadający się do podcastów

Autor: Jeena Paradies
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnich latach niezwykle popularny stał się także format jakim są dźwięk podcast – a więc forma publikacji nagrania audio która odbywa się w sieci, bądź to wywiadu albo też jakiejś ciekawej historii na różne tematy. Coraz więcej ludzi decyduje się właśnie na wypuszczanie podcastów. Słuchacze natomiast cenią sobie ten format, gdyż zawsze mogą posłuchać czegoś interesującego na przykład w drodze do pracy. Jeżeli mowa o nagrywaniu podcastów, to wypada mieć na względzie pewne dobre praktyki, które są w stanie dać nam gwarancję, że jakość nagrań będzie miała odpowiedni poziom.

Podoba Ci się wpis artykuł?! To przejdź do oferty pudełka na koperty ślubne, aby zapoznać się z dodatkowymi info na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Przede wszystkim musimy zadbać o środowisko, w którym będziemy przeprowadzać nagranie. Dobrze jest też pamiętać o tym, żeby było ono konkretnie wyciszone oraz aby nikt nie przeszkodził nam w trakcie naszej pracy. Kolejną, niezwykle istotną rzeczą jest sprzęt. Odpowiednio wysokiej jakości mikrofon – a więc taki, który nie zbierze tak zwanych szumów z otoczenia, to oczywisty fundament lecz nie ma potrzeby od zaraz wydawać sporych pieniędzy na fachowe gadżety. Odpowiedni sprzęt jest całkiem dostępny dla każdego a już za małe pieniądze można dostać coś ciekawego. Wypada mieć na uwadze aby tego typu mikrofon był także zaopatrzony w odpowiedni filtr, jaki zatrzyma wszystkie dmuchnięcia bądź też tak zwane głoski wybuchowe jak chociażby “p” bądź też “b”

Kolejną kwestią jest dobre oprogramowanie do podcastów a więc specjalny program, który będzie w stanie pomóc nam w przygotowaniu naszego podcastu. Tego typu rozwiązań jest w Internecie całkiem sporo, więc wszyscy będą w stanie dobrać coś właściwego dla własnych potrzeb, trzeba tylko poszukać. Mamy możliwość również nabyć dobry mikser, w którym będziemy w stanie modulować nasz głos żeby brzmiał właściwie. Jeśli mowa właśnie o zagadnieniach związanych z mową i wypowiedziami w trakcie nagrania, to należy pamiętać żeby unikać ciągnących się w nieskończoność pauz.