Organizowanie ślubu i wesela – samemu czy z wielką pomocą wedding plannera?

Ślub i wesele to oczywiście jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu, na które niemalże każdy z nas oczekuje z wielką niecierpliwością. Jeżeli ten wyjątkowy dzień jest jeszcze przed Tobą, ogromnie Ci zazdrościmy, a jednocześnie wiemy, jak mnóstwo czasu będziesz musiał poświęcić na organizację wszystkiego. Dzisiaj bierzemy pod lupę wedding plannerów – czy warto skorzystać z ich usług?

Samodzielne przygotowanie ślubu oraz wesela
Jeśli zdecydujesz się na samodzielne organizowanie ślubu i wesela, wówczas zdecydowanie będziesz musiała poświęcić na to znacznie więcej czasu niż w przypadku zatrudnienia wedding plannera. Z drugiej strony niewątpliwie zapłacisz o wiele mniej – po pierwsze odpadną koszty opłacenia samego konsultanta ślubnego, a jednocześnie wiele rzeczy, takich jak na przykład ozdoby, będziesz mogła kupić o wiele taniej. Na przykład jeżeli chodzi o dekoracje ślubne (czytaj więcej) poznań zwykle jest w stanie na wszelkiego rodzaju targach zaproponować je w aż o połowę niższej cenie niż w wypadku kupna ich bezpośrednio przez Twojego konsultanta w jego znajomym sklepie.

dekoracje ślubne

Autor: Weselni Paparazzi
Źródło: abcslubu.pl

Korzystanie z usług konsultanta
Jeżeli się na to zdecydujecie, wówczas z pewnością planowanie wesela zajmie Wam znacznie mniej czasu – to fantastyczna opcja dla zapracowanych osób. Konsultant będzie mógł podpowiedzieć Ci nieszablonowe rozwiązania, na które zdecydowanie sama byś nie wpadła.

Kiedy uznasz, że opublikowane w tym artykule informacje są warte uwagi, zobacz jeszcze szczegółowe informacje (https://hydromechanika.com.pl/). Odnajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Dodatkowo taka organizacja ślubów poznań zazwyczaj odbywa się niezwykle szybko – wedding planner będzie w stanie załatwić zorganizować Ci wesele nawet w parę miesięcy, podczas gdy przy samodzielnym planowaniu imprezy będziesz musiała zazwyczaj czekać nawet dwa lata!

Podsumowanie
Jeżeli zależy Wam na czasie, a jednocześnie jesteście w stanie wydać na organizację Waszego ślubu oraz wesela trochę więcej pieniędzy niż normalnie, wówczas konsultant weselny na pewno będzie rewelacyjnym pomysłem. Samodzielne przygotowywanie ślubu oraz wesela to z kolei rozwiązanie najlepsze dla tych, którzy chcą trochę zaoszczędzić, mają sporo wolnego czasu, a jednocześnie nie śpieszy im się aż tak bardzo ze zorganizowaniem swojego ślubu i wesela. To, na którą opcję w końcu się zdecydujecie, niewątpliwie powinno należeć wyłącznie do Was, bo to właśnie Wasz najlepszy dzień!