odpowiedni wybór spania dla psa

To, że pies jest najlepszym kompanem człowieka nie ulega kwestii. Należałoby jednak wiedzieć, że to emocjonalne zwierzę jest przeznaczone tylko dla obowiązkowych osób. Pies tak samo jak i istota ludzka odczuwa ból i odrzucenie. Toteż przed podjęciem decyzji o przygarnięciu psa, powinno przedtem poważnie się zastanowić, czy będziemy w stanie zapewnić mu należyty byt i miejsce w rodzinie.

Gdy nastąpi decyzja o posiadaniu psa, czeka nas kupowanie dla niego wyprawki. Oprócz misek, zabawek, czy smyczy, trzeba dobrze dopasować legowisko. Musi być ono odpowiednio duże. Nazbyt małe spowoduje, że nasz pies nie będzie chciał w nim przebywać, bo będzie mu za ciasto i niekomfortowo. Z kolei za ogromne legowiska również nie sąodpowiednim wyjściem, gdyż może przynosić zwierzakowi poczucie osamotnienia w nazbyt obszernej przestrzeni.

Pies

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy

Materiał, z którego jest wykonane legowisko, powinien być delikatny w dotyku. Poza zadbaniem o komfort, najważniejsze jest, aby budulec był łatwy w czyszczeniu i konserwacji. Najpoprawniej byłoby, gdyby był wodoszczelny i wytrzymały na paznokcie naszego pupila. Wypełnienie gra również istotną rolę, ponieważ jeżeli będzie mizernej jakości wykonania, prędko zbije się i odkształci. Musi także być odporne na wielokrotne pranie w pralce. Legowisko dla psa musi być tak obszerne, ażeby zdołał się na nim przyciągnąć bez większych przeszkód. Niezależnie od wyłowionego modelu powinno się położyć do legowiska kolejny kocyk, który piesek będzie mógł sobie swobodnie ułożyć. Spanie dla psa powinno się umieścić w stosownym dla zwierzęcia miejscu. Nie należy umieszczać go na ciągach transportowych, w pobliżu kaloryferów, okien (tanio okna adams wrocław) i drzwi, najpoprawniej ułożyć legowisko w cichym, spokojnym kącie.

Psie posłanie powinniśmy odkurzać przynajmniej raz w tygodniu, by oczyścić je z brudu i sierści. Oprócz tego, nie wypada nie pamiętać o praniu minimum raz w miesiącu, czy też częściej, jeśli zajdzie potrzeba wyczyszczenia go po jednym ze wspólnych deszczowych przechadzek. Po wypraniu legowiska, trzeba poczekać aż w całości wyschnie, aby nie narażać pieska na schorzenia stawów.