Nie wiesz, w jaki sposób samemu lakierować swoje auto? Przyda ci się kilka wartościowych rad

Jeżeli zauważyliśmy, iż wiele części naszego samochodu pokryło się rdzą, musimy zastanowić się nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na skorzystanie z usług doświadczonego zakładu oraz być może będziemy musieli zrobić to samodzielnie.

Znak zapytania

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, zwłaszcza, gdy wykorzystamy przedstawione poniżej wartościowe porady W pierwszym kroku powinniśmy zainwestować w pewny lakier. Oszczędzamy na warsztacie, więc możemy pozwolić sobie na lepsze środki, by nie okazało się, że po lakierowaniu auto nie wygląda tak, jak pożądaliśmy. Poza lakierem konieczny jest także papier ścierny i folia (zobacz taśma stretch) ochronna, by zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcemy dokładnie rozprowadzać lakier na określonych częściach pojazdu, może przydać się także pistolet oraz kompresor. Później przychodzi czas na przygotowanie pomieszczenia. Najistotniejsza jest właściwa klimatyzacja, ponieważ lakier ma intensywny zapach, jakiego nie można wdychać. Z tej przyczyny poza wentylacją należy zadbać o swoje drogi oddechowe wkładając maskę, na oczy z kolei przydatne będą specjalne gogle (zobacz dalej).

To niewielkie kwoty, na jakie możesz sobie pozwolić, by lakierowanie samochodu nie było powodem uszczerbków na twoim zdrowiu.

Przeglądnij naszą witrynę. Masz szansę poczytać tam nowe interesujące posty. Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (https://e-hunter.pl/plecak-dla-psa-hunter-trondheim) wiadomości na zbliżony temat.

Po fazie przygotowań czas rozpocząć konkretne działania. Najpierw pozbywamy się starego lakieru za pomocą papieru ściernego. Warto pamiętać o tym, że ochrona karoserii bywa bardzo istotna z dłuższej perspektywy. Należy to wykonać niebywale dokładnie, by nie mieć problemów z nakładaniem nowego lakieru. Po zakończeniu prac z papierem ściernym można zacząć lakierować pojazd, pamiętając, by nałożyć dwie warstwy, wtedy będziemy pewni, że samochód będzie dobrze wyglądać.

Po 2 bądź trzech dniach można zamontować elementy, które ściągnęliśmy, aby porządnie pomalować je lakierem. Sprawdźmy jednak czy na pewno już wyschły. Zawsze lepiej jest poczekać parę godz., aniżeli zmarnować godziny pracy i być zmuszonym ponownie powtórzyć wykonane działania. Jeśli wobec tego nie masz gotówki, aby wziąć samochód do warsztatu lakierniczego, korzystając z niniejszych porad na pewno dasz sobie radę ze zrealizowaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu spowoduje, że twój pojazd ponownie będzie wyglądać jak nowy, a ty nie będziesz wstydzić się jeździć nim po ulicach.

(zobacz dalej)