Nie pamiętasz hasła? Sprawdź jak w prosty sposób je przywrócić

W aktualnych czasach włamania hackerów na komputery prywatne i kradzież cennych plików z informacjami mają miejsce coraz częściej. Własnie dlatego coraz większa liczba osób zabezpiecza swoje komputery skomplikowanymi hasłami, które mają za zadanie ochronić ich zawartość przed niepowołanymi osobami. Co jednakże zrobić, gdy sami zapomnimy hasła i nie możemy włączyć własnego komputera?

selfie - komputer

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
komputer - ogląd

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Mnóstwo ludzi nie jest przekonanych do tego, że upraszcza nam to życie. Szczególnie osoby w starszym wieku preferowałyby, aby dzieci bawiły się na ogródku wraz z kumplami, a nie grały z nimi w gry komputerowe. Na nieszczęście jest to tok nieodwracalny , zatem powinniśmy żyć w świecie, który bez internetu by nie funkcjonował normalnie. Oczywiście internet oraz komputer mogą być ochraniane hasłem, tak aby jakiekolwiek niepowołane osoby nie miały do niego dostępu. Spory problem pojawia się w momencie, kiedy nie pamiętamy które hasło jest ustawione. Z całą pewnością taka sytuacja zdarzyła się każdemu z nas, jeśli rzecz jasna posługuje się paroma różnymi hasłami codziennie. Powinno się w związku z tym zadać sobie pytanie: jak odgadnąć hasło w krótkim czasie i bez poważniejszych problemów. Jest to rzecz jasna realne, gdyż starczy tylko wysłać informację, iż zapomnieliśmy hasło, a na naszą skrzynkę mailową będzie wysyłany link do zrestartowania hasła na konkretnej stronie. Nie jest to nic wieloaspektowego i każdy musi sobie z tym poradzić. Kłopot pokazuje się, kiedy ciekawi nas hasło administratora, bowiem z nim nie jest już tak prosto. Wszyscy chronią się hasłem, a niektórych haseł nie powinniśmy łamać.

Zerknij na portal oraz prześledź wpis, który zapewne w całości Cię wciągnie, ponieważ informacje w tamtym miejscu umieszczone, przykuwają uwagę.

Są jednak sytuacje, gdy stary administrator się zmienia, a nowiutki nie ma z tą osobą większego kontaktu. W rzeczy samej jest to nielegalne i nie powinniśmy się zagłębiać w problem, jeśli oczywiście nie mamy praktycznego powodu. Sposobów jest kilka, a znajdziemy je bez wątpienia na profesjonalnych stronach www.

fotka - sprzęt

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com

Nieraz dzieje się tak, że jedna osoba zarządza kilkoma komputerami i chociaż na co dzień każdy z nich ma swojego użytkownika, to taka osoba w razie konieczności również może mieć do nich wejście. To właśnie spowoduje, że musi być zaprogramowane hasło administratora, które będzie znane tylko przez tą jedną, konkretną osobę. Wtenczas będzie on mógł przemieniać różnorakie ustawienia i potrzebne parametry za każdym przypadkiem, jeśli zjawi się taka potrzeba, nawet wtedy, jeśli właściwego użytkownika nie będzie w pracy. Obowiązkowo potrzeba tutaj też powiedzieć, że takie hasło administratora udaje się łatwo ustawić, odmienić oraz wykasować, zatem wciąż będziemy mieli możliwość je dobrać do własnych wymagań.

windows 8 hasło (całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić) pozwala nam łatwo ustawić Czy zaznaczymy że Windows 8 hasło może zaoferować?

Należy dobrze poznać własny system komputerowy na którym działamy. Wtedy prościej będzie nam wszystko znaleźć, a na dodatek jeszcze, będziemy wiedzieli o przeróżnego typu propozycjach, które bez wątpienia ułatwią nam życie. Dlatego właśnie potrzeba sprawdzić jak Windows 8 hasło zezwala nam ustawić, tak byśmy posiadali gwarancję, że robimy to bez najmniejszego problemu. Poza tym windows 8 hasło zezwala usuwać tak samo szybko, więc będziemy mogli z niego zrezygnować, jeżeli nie będzie już niezbędne.

Istnieje jednakże nieduża różnica, bo wszystkie pozostałe zapytania są robione przez Cortanę, co oznacza wirtualną asystentkę Microsoftu. Na jednym, ale i drugim systemie możemy instalować dowolną przeglądarkę, chociaż od wielu lat taką domyślną jest Internet Explorer. W ”dziesiątce” to się odmieniło, bo pojawia się zupełnie nowa przeglądarka która nazywa się Spartan. Ma bardzo dużo funkcji, jakich nie posiada Internet Explorer. Zapewnia on znacznie więcej, a dodatkowo działa na wielu innych urządzeniach. Jak widzimy więc, nie ma co się bać Windows 10 (czytaj więcej).