Należy to przyznać, że najdogodniejsze są domowe sposoby. Widać to przy okazji prostych prac

Czasami jesteśmy w dużej rozterce, bo nie mamy okazji sobie poradzić z jakąś sprawą. Tak jest z określonymi zagadnieniami, szczególnie tymi, z którymi mamy okazje się każdego dnia – jak w domu. Co wtedy zrobić? Może się wydawać, że najdogodniejsze rezultaty przynoszą porady domowe, takie uczone z pokolenia na pokolenie, najlepiej zaś to widać patrząc na przykład wywabiania plam. Zresztą, przekonajcie się sami.

polecana strona 

<div style="text-align:justify">Usuwanie plam przy pomocy [TAG=wywabiacz’ title=’Pranie’ style=’margin:5px;’/></p>
<div class=
Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

, zazwyczaj pozostawia obwódki, dlatego bezpośrednio po usunięciu zaleca się wysuszenie tego miejsca niezbyt gorącym powietrzem z suszarki do włosów.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle fascynujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://www.zleceniomat.pl/bialy-montaz.html), a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Usuwanie plam za pomocą rozpuszczalnika, powinno być wykonane precyzyjnie. Trzeba zwrócić uwagę, by rozpuszczalnik był też dokładnie wywabiony, w innym wypadku wokół odplamionego miejsca utworzy się zaciek , czyli tzw. otoczka – .

Wywabianie plam z atramentu odnosi sukces przez zamoczenie tkaniny w gorącej wodzie z solą, a potem polanie plam spirytusem. Do wywabiania tego rodzaju plam możemy wykorzystać również soku z cytryny. Jeśli zaplamienia są na dywanie, to mamy szansę je usunąć wlewając na nie mleko a następnie sól kuchenną. Po upływie godziny wytrzeć wszystko wilgotną gąbką. Świeże plamy na dywanie trzeba szybko przysypać grubo solą i zostawić na kilka godzin. Sól trzeba wymieniać co pewien czas na czystą. Na koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny można namoczyć w gorącym mleku i uprać w ciepłej wodzie z mydłem, a w razie trudnych plam do prania dodać odrobinę spirytusu mydlanego. Plamy z mebli możemy usunąć bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com

Usuwanie plam z buraczków dokonujemy wycierając je błyskawicznie mokrą gąbką lub ehsbiznespartner wypłukiwanie w zimnej wodzie i namaczanie całą noc. Niwelowanie plam jest skuteczne również jeśli będziemy wcierać nierozcieńczony detergent i będziemy płukać. Wilgotną jeszcze plamę należy obsypać boraksem i polewać gorącą wodą. Wywabianie plam z buraczków już zaschniętych, można dokonać poprzez płukanie w zimnej wodzie, a następnie posypanie ich boraksem i zostawienie na około 8 godzin.

Usuwanie plam od cukru karmelowego może stać się uciążliwe jeżeli pozostawimy je na dłuższy czas bez ich zlikwidowania z tkaniny. Także zaschnięte plamy są bardziej skomplikowane do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze nowe plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.