Na co zwracać uwagę jak kupujemy drukarkę? Co jest najbardziej istotne? O czym koniecznie musimy pamiętać?

Jak nabywamy drukarkę to trzeba zwracać uwagę na jej materiały eksploatacyjne, do jakich trzeba zaliczyć toner oraz bęben. Trzeba o tym pamiętać i to nieważne, czy zakupujemy drukarkę igłową, atramentową czy laserową.

Toner jest po prostu barwnym proszkiem, który jest używany od dawna w kserografii do uzyskania obrazu skopiowanego oryginału. Bęben natomiast, określany jako światłoczuły, to jedna z najbardziej istotnych części składowych drukarek laserowych, jak jednocześnie kserokopiarek.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.

Zrobiony jest on z cylindra aluminiowego, jaki pokrywa warstwa organicznych elementów światłoczułych. Jak wybrać tonery do drukarek? Jak już zakupujemy drukarkę, to niezbędnie należy sprawdzić jaki posiada ona toner. To bardzo niezwykle istotne, bo toner to najbardziej kosztowny element eksploatacyjny, jego koszt może wynieść nawet sto złotych, podczas gdy nowa drukarka, jaka wykorzystuje ten toner kosztuje tylko trochę ponad 200 złotych.

panorama - biuro

Autor: Jeremy Segrott
Źródło: http://www.flickr.com

Najkorzystniej więc inwestować więcej pieniędzy na kupno samej drukarki laserowej, aby następnie koszty tonera były bardziej niskie. Tak samo ważne są inne elementy jak taśmy do drukarek i faksów. Powinniśmy pamiętać, ażeby zakupować takie, jakie są najlepszej jakości. Co do tonerów, to jest taka możliwość, aby zastępować oryginalne tonery zamiennikami, jesteśmy w stanie je również poddać regeneracji, dzięki czemu koszt zakupu będzie znacznie obniżony. Niestety, jak tak zrobimy to możemy utracić gwarancję producencką na samą drukarkę. Należy więc się mocno nad tym zastanowić, czy faktycznie warto się na takie coś zdecydować. W konkretnych modelach drukarek bęben i toner są ze sobą połączone, w innych tego typu elementy występują rozdzielnie. Każda z tego typu konstrukcji drukarek laserowych ma swoje wady i zalety.

Oddzielenie pudełka z tonerem od bębna będzie powodować, że zasobnik z proszkiem staje się dość niedrogi.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na opracowany tu temat? Namawiamy zatem do następnej witryny – po prostu idź tutaj (www.copyline.pl/serwis/) i przejdź do naszego portalu.

Mimo to takie rozwiązanie ma wady, bo wymiana samego bębna w tańszych modelach drukarek jest w sumie nie za bardzo opłacalna. Tak więc, jeśli bęben się zepsuje to korzystniej będzie kupić nową drukarkę, niż części do niej. Jeśli toner jest połączony z bębnem to istnieje gwarancja, iż przy każdej wymianie tego rodzaju elementu na nowy, zachowana będzie najlepsza jakość wydruku.