Miałeś lub miałaś wypadek w Niemczech, ale boisz się starać o odszkodowanie?

Wypadki w pracy przytrafiają się dość często, jedne są drobne jak przykładowo: otarcia, zadrapania lub stłuczenia, natomiast inne potrzebują już ingerencji lekarza. Z tymi poważnymi wypadkami wiąże się również przymusowe wolne od pracy i odszkodowanie na późniejsze leczenie. Jeżeli wypadek zdarzył się w naszym kraju nie winniśmy mieć większych nieprzyjemności, o ile jesteśmy zatrudnieni legalnie. Zaś gdy zdarzył Ci się wypadek w Niemczech, czy również masz prawo do jakiegoś odszkodowania?

malunek - ZUS

Autor: Francisco Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com
odbicie - ZUS

Autor: Francisco Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com
płótno - ZUS

Autor: Donald Judge
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o odszkodowanie Niemcy posiadają szczegółowe prawa, jakie niedwuznacznie informują, że nawet jeżeli pracujesz bezprawnie Tobie również przysługuje odszkodowanie, lecz otrzymanie go… to całkowicie inna kwestia. Świadczenia za wypadek w czasie wykonywania pracy są regulowane oraz gwarantowane przez 7 księgę niemieckiego kodeksu socjalnego i obejmuje ona takie świadczenia jak: opłacenie kosztów leczenia, rekonwalescencji, odszkodowawcze (które wynosi 80 procent ostatniego zarobku), renta (jeśli stwierdzono utratę zdolności do kontynuowania pracy) oraz jednokrotne odszkodowanie w przypadku śmierci oraz rentę dla rodziny. Jak widać zakres świadczeń jest szeroki, lecz trzeba się ubiegać o ich wypłacenie. Można robić to w Niemczech albo będąc w Polsce przez firmy, jakie się tym zajmują. Największą przeszkodą w staraniu się o odszkodowanie (wywalczymy odszkodowanie – Lubin) jest bariera językowa. Nawet jeśli ktoś mówi płynnie po niemiecku musi liczyć się z tym, iż język prawniczy jest szczególny i będzie potrzebował wsparcia prawnego. Dlatego najlepiej mimo wszystko wykonywać wszystkie czynności za pośrednictwem naszych krajowych firm, jakie współpracują z niemieckimi kancelariami prawnymi. Dzieje się tak, gdyż jedynie niemieccy prawnicy będą traktowani poważnie. Jeżeli pragniesz zostać w Niemczech lub nie masz innego wyboru wszelkie kwestie formalne zostaną wykonane drogą pocztową albo mailową, ewentualnie możesz osobiście zobaczyć się z przedstawicielem firmy. Jeżeli zdarzyła Ci się stłuczka kolizja Niemcy również posiadają regulacje prawne obejmujące także obcokrajowców. O ile nie jesteś winnym wypadku samochodowego masz prawo starać się o odszkodowanie. Najlepiej jeżeli zgłosisz do kancelarii polskiej sprawę natychmiast po wypadku, bez zbędnej zwłoki, lecz nawet jeżeli ukończyliście już rehabilitację albo od wypadku minęło kilka lat kancelaria wciąż potrafi Ci pomóc.prześledź wpis (sprawdź ekspert-plock.pl/)Niestety za wypadek w czasie pracy według niemieckiego prawa nie należy się odszkodowanie ale świadczenie, czyli wyżej wymienione świadczenia.

Wypadek w innym kraju wiąże się z problemem z otrzymaniem odszkodowania. Bariera językowa, brak znajomości prawa i brak obywatelstwa kładą nam kłody pod nogi. Na szczęście z pomocą czekają firmy w naszym kraju, które wypełnią za nas wszystkie formalności.