Jakie sekrety skrywa Olsztyn? Co jesteśmy w stanie zwiedzić w tym ciekawym mieście? Czy warto tu zamieszkać?

Jest jednym z tego rodzaju miast, jakiego w czasie zwiedzania Warmii pominąć nie można. Olsztyn, największe miasto Warmii, może zachwycić każdego. Jakie miejsca zasługują w tym mieście na szczególną uwagę?

Jedną z najważniejszych atrakcji Olsztyna jest na pewno zamek. Postawiony w czternastym wieku i do dzisiejszego dnia jest jedną z najistotniejszych budowli miasta. W trakcie wycieczki po zamkowych posiadłościach można zwiedzić interesujące ekspozycje muzealne. Mogą zauroczyć dawne zbroje rycerskie, nietuzinkowo prezentują się zbiory sztuki. Nie brakuje tu cennych obrazów z XVII wieku a także rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej.kontakt (polecamy nota-bene.com.pl)Zachwycają także meble, które swym historycznym charakterem idealnie odpowiadają zamkowym wnętrzom (czytaj).

Korzystnie też zwracać uwagę na romantyczny park, jaki przylega do zamczyska i jaki dzisiaj jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców miasta. Następnym wartościowym zabytkiem z okresu średniowiecza jest olsztyńska katedra. Została zbudowana ona w piętnastym wieku, jednakowoż z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia pozostało bardzo mało. Pomimo to dobrze zajrzeć do jej historycznego wnętrza, w jakim obecnie dominuje barok. Wielu wrażeń jest w stanie zaoferować i spacer po olsztyńskiej starówce. Cudowny rynek otoczony historycznymi kamienicami oraz Dom Burmistrza – najstarsza miejska kamienica – są w stanie zachwycić każdego. Wspaniale prezentuje się i ratusz – siedziba władz miejskich z pierwszej połowy XVII wieku.

nocleg

Autor: TravelingOtter
Źródło: http://www.flickr.com

Olsztyn rzeczywiścieto nie jedyna atrakcja, jaką może się poszczycić Warmia. Jednakże to od niego korzystnie rozpocząć odkrywać tę krainę, pełnej historycznych budowli oraz wielkich zamków. Bardzo dobre zagospodarowanie powoduje, iż noclegi możemy tu wyszukać bez kłopotów, a dobrze rozwinięta komunikacja ułatwia wycieczki po okolicy.

Tak pochłonął Cię nasz tekst, że masz ochotę na kolejne wątki? Najmniejszy problem. Najnormalniej w świecie najedź na łącze do www (https://trops.pl/kategoria/materialy-budowlane/kleje/) i czytaj bez limitów.

Korzystnie się również tu przeprowadzić i to nie tylko, kiedy rozpoczynamy studia, lecz także w celach zawodowych. Z wynajmem mieszkania nie będzie dużych trudności, ponieważ stancja olsztyn gwarantuje wiele mieszkań w różnym komforcie. Warto zawitać do Olsztyna i przekonać się, czy to jest miasto, w którym czujemy się dobrze. Warto się zobaczyć, czy zawitać tu na dłużej. Najlepiej więc pierwszy raz przybyć tu na wakacje, a później już przedłużać swój pobyt w tym mieście. Może to będzie nasze miejsce na kolejną część życia?

(zobacz dalej)