Czym się zajmują specjaliści od grafologii, w jakich sytuacjach korzystać można z ich usług.

Podpisując się na dokumencie trzeba mieć świadomość konsekwencji, jakie będą się z tym wiązać, ponieważ niekiedy będzie to dotyczyć niezwykle istotnych rzeczy. Jednak czasami pojawiają się przypadki, że na dokumencie widnieje kogoś podpis, a tymczasem taka osoba jest zdania, że to nie ona to zrobiła.

Jeżeli nie ma świadków, którzy by widzieli moment składania podpisu, a sam podpis wygląda na autentyczny, to może się okazać, że bez pomocy odpowiedniego specjalisty sprawy nie uda się wyjaśnić. Specjalistą takim jest grafolog, czyli osoba, która zawodowo się zajmuje analizą pisma. Do jego podstawowych zadań zalicza się sprawdzanie i weryfikowanie podpisów i całych dokumentów pisanych w ręczny sposób, przede wszystkim pod kątem tego, przez kogo zostały one napisane.

Jeśli jesteś zdania, że znajdziesz interesujące treści w internecie, to przejdź do omawianego problemu oraz kliknij w odnośnik znajdujący się tutaj.

Grafologowie niejednokrotnie stwierdzają autentyczność podpisów na testamentach czy umowach, ale też analizują różnego rodzaju anonimy, zawierające jakieś oskarżenia czy groźby. Niejednokrotnie współpracują z policją lub sądami, wykonując dla nich wiele opinii i ekspertyz potrzebnych do wyjaśnienia rozmaitych spraw.

biznes - selfie

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com

Grafolog sprawdzając każdy z elementów kontrolowanego dokumentu jest w stanie ocenić, czy na przykład jakiś podpis jest autentyczny czy też dokument był napisany przez daną osobę. Jednak czasami nawet najbardziej doświadczonym specjalistom z tej branży zdarzyć się mogą jakieś błędnie wykonane ekspertyzy.

W takim przypadku możliwa będzie weryfikacja opinii grafologicznej, polegająca na tym, że wszystko jest badane jeszcze raz przez innego specjalistę, a potem weryfikowane z opinią pierwszego. Jeżeli wystąpią rozbieżności, to w takiej sytuacji mogą być czasami potrzebne jeszcze dokładniejsze badania w celu odkrycia prawdy.

Profesjonalni grafolodzy w celu weryfikacji badanego pisma korzystają zarówno z własnego doświadczenia i wiedzy, jak też z nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Poczekaj chwilę! Zainteresował Cię artykuł? Masz chętkę na dalsze kluczowe informacje? To miłe. Wejdź w podany link i przenieś się do witryny z wątkami na omawiany temat.

Laikom dwa podpisy będą się wydawały takie same, jednak w rzeczywistości każdy człowiek będzie miał pewne indywidualne cechy pisma, takie jak na przykład pochylenie liter, łączenie pojedynczych znaków czy nawet odległości pomiędzy nimi.