Jaką historię ma metoda ozdabiania decoupage, jakie wyposażenie jest niezbędne aby w ten sposób zdobić różne przedmioty.

Rękodzieło jest dzisiaj rzeczywiście dość popularne, mimo że w sklepach można odszukać w sumie wszystko i nie trzeba nic wykonywać samodzielnie. Z jakiego powodu tak się dzieje? Jakie techniki rękodzieła cieszą się największym zainteresowaniem? Rzeczy robione ręcznie mają jedną podstawową zaletę – są oryginalne.

Potrzebny także będzie jakiś porządny klej, tu na przykład bardzo dobrze będzie się sprawdzał zwykły wikol, używany i znany od wielu lat do przyklejania papieru. Pomyśleć również należy o lakierze który będzie zabezpieczał naklejony wzór, z kolei tutaj najbardziej zalecane są lakiery (sprawdź lakiery do drewna na zewnątrz) i farby akrylowe.

Co poza tym pozwala człowiekowi się odprężyć? Rzecz jasna, efektywny jest sport. Tak naprawdę nie ma znaczenia dyscyplina, jaką się uprawia, ale ile serca się w nią wkłada. Sport pozwala na chwilę skupić się na czymś zupełnie innym. Można zacząć biegać, podnosić ciężary, pływać czy jeździć na rowerze, obecnie ma się sporo możliwości. Osoby, które nie są w stanie samemu poradzić sobie ze stresem i odczuwają jego dotkliwe efekty mogą zdecydować się na pomoc psychologa, który podpowie, w jaki sposób zredukować negatywne emocje oraz odcinać się od sytuacji stresogennych. Taka terapia jest w stanie okazać się owocna, przede wszystkim gdy pacjent faktycznie się w nią zaangażuje. Reasumując – jak można poradzić sobie ze stresem?

widok - meble

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com

Do kolejnego sposobu mającego za zadanie zrelaksowanie dorosłych, należy decoupage. Jest to sztuka polegająca na ozdabianiu przedmiotów oklejając ich powierzchnie serwetkami o rozmaitych motywach, dzięki temu nadajemy rzeczom nowego wyglądu. Jest to dziś modne hobby, szczególnie pośród kobiet. Metodą tą można przyozdabiać naprawdę wiele przedmiotów takich jak umeblowanie, szkatułki czy nawet biżuterię – dzięki temu przedmioty pozyskują nowy charakter oraz odrobinę z nas, a która z kobiet nie śni o spersonalizowanej biżuterii? Pasja ta nie tylko pozwala na relaks w kreatywny sposób, ale również sprawia, iż stwarzamy coś oryginalnego.
Technikna ta jest o tyle interesująca, iż tak naprawdę nie ma materiału, którego nie można by było udekorować właśnie za pomocą decoupage – możemy dekorwać praktycznie wszystko – od drewna po szkło czy ceramikę, jednak przed zabraniem się do pracy, trzeba zapoznać się z regułami jakimi rządzi się ta technika. Z pewnością najbardziej używanym materiałem jest drewno, bowiem jest ono dość łatwym materiałem do dekorowania, chusteczki z motywami szybko do niego przylegają i w szybki sposób uzyskujemy niepowtarzalny mebel. Jeżeli pragniemy spróbować swoich sił, a nie wiemy jak się za to wziąć, wystarczy, że poczytamy trochę o danej sztuce w intrnecie, bądź też udamy się na profesjonalny kurs, na którym profesjonaliści nauczą nas jak dekoruje się przedmioty za pomocą decoupage. Istnieje również sporo sklepów gdzie możemy kupić materiały niezbędne do tworzenia techniką decoupage. Wszelkie materiały odszukamy również w Sieci|Internecie po wpisaniu frazy sklep decoupage (świetny artykuł), wyświetli się nam wiele sklepów internetowych, w których można zamówić potrzebne materiały.Ważną sprawą jest fakt, że rzeczy te stają się rękodziełem, a w obecnych czasach rękodzieło (czytaj całość tutaj) jest doceniane, ponieważ ludzie pragną inwestować w rzeczy z duszą.

W celu utrwalenia naklejonego motywu trzeba pomalować wszystko parę razy, w tym celu najlepiej będą się sprawdzać lakiery (zobacz lakiery do mebli) i farby akrylowe.