Jak uchronić samochód przed złodziejami?

Zakup wymarzonego auta to zwykle spory wydatek, zwłaszcza gdy samochód to model z wyższej półki. Zakupując wartościowy pojazd warto wziąć pod uwagę dodatkowe zabezpieczenia, które mogą skutecznie zniechęcić złodziei.

Dlaczego warto wykorzystywać zabezpieczenia

samochód - ogląd

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

Choć statystyki policyjne pokazują, że z każdym rokiem liczba kradzieży samochodów maleje, to na pewno nie będzie to pocieszające dla osób, których auto zniknęło z miejsca parkingowego. Rzecz jasna zarejestrowanie skradzionego pojazdu jest aktualnie bardzo trudne, jednakże dla złodzieja wartość mają części stanowiące jego składową. Bardzo wielu kierowców woli wybrać używane, lecz oryginalne części, aniżeli montować fabrycznie nowe zamienniki, które nierzadko nie spisują się. Dlatego też warto zakupić konkretne ubezpieczenie – szczególnie jeżeli auto (Winiety na autostrady) jest naprawdę wartościowe, a okolica w której je parkujemy nie należy do najbezpieczniejszych. W ten sposób można mieć pewność, że w razie nieszczęścia otrzymamy odpowiednio wysokie odszkodowanie.

Przydatny autoalarm

Niegdyś alarmy montowane w autach z reguły uruchamiały się nie tylko w trakcie próby kradzieży, ale również w zupełnie bezpiecznych sytuacjach. Aktualnie inwestycja w nieco bardziej nowoczesne rozwiązania za pewnością się opłaci, gdyż złodzieje nie radzą sobie z tego rodzaju zabezpieczeniami. Producenci alarmów – sprawdź serwis alarmów Gdańsk https://www.all-secure.pl/serwis-alarmow.html – mają w zanadrzu ciekawe pomysły, jak np. informacja za pośrednictwem wiadomości SMS o próbie kradzieży. Sygnał dźwiękowy włącza się również, kiedy auto jest wciągane na lawetę, co zapewniają konkretne czujniki przechyłu.

Żeby nie stracić kół…

śruby zabezpieczajace są niemożliwe do odkręcenia bez dedykowanej nakładki. nakrętki do kół z konkretnymi nacięciami gwarantują, że standardowy klucz nie przyda się na wiele, dlatego takie rozwiązanie chętnie jest stosowane przez różnych kierowców.

Cena tego rodzaju zestawu jest różna, aczkolwiek warto zakupić nieco droższe śruby, aby mieć pewność, że posłużą przez dłuższy czas. Ponieważ nakrętki do kół mają konkretne wgłębienia, należy pamiętać o nakładce do kluczy, jeżeli wybieramy się w dłuższą podróż. Również zakupując używany samochód z tego typu zabezpieczeniem pamiętajmy, by wziąć od poprzedniego właściciela tego typu sprzęt.