Na czym polega proces polowania? Jak regulowana jest kwestia odstrzału zwierzyny? Co należy wiedzieć w tym temacie?

W zgodzie z prawem łowieckim, polowanie to tropienie, ściganie oraz strzelanie do wybranej zwierzyny. Takie polowanie powinno odbywać się ściśle z odgórnie zatwierdzonymi zasadami. Najbardziej ważnym celem polowania jest wejście w posiadanie zwierzyny, która następnie trafia na stół myśliwego albo do sprzedaży. Tam jest sprzedawana dalej, a koło łowieckie tym sposobem zyskuje środki finansowe.

fotografia - zdjęcia

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
zdjęcia - panorama

Autor: Robin
Źródło: http://www.flickr.com

Polowanie to jednak nie tylko pozyskiwanie mięsa, to także sterowanie populacją zwierząt a także zyskiwanie zdrowych i dobrze rozwiniętych zwierząt. Odstrzały są wykonywane w odpowiednich przedziałach czasowych, na przykład polowania na dziki odbywają się od pierwszego stycznia do piętnastego lutego a także od piętnastego maja do trzydziestego pierwszego grudnia. Tego typu odstrzał jest wcześniej zaplanowany, a jego niezwykle istotnym zadaniem jest usunięcie z łowiska zwierzynę chorą, niedorozwiniętą albo kaleką, jak również zwierzynę, jakiej w danym okresie jest za dużo.

Co więcej, jego istotną rolą jest wyregulowanie optymalnego stosunku płci określonych zwierząt. Polowania są bardzo popularne na całym świecie, a ostatnio stało się to niejako hobby. Przykładowo w Afryce są planowane specjalne polowania, jakie kosztują bardzo dużo. Tego rodzaju polowania w afryce jednakowoż tylko wtedy mają sens, jeżeli wszystko odbywa się zgodnie z prawem. To istotne, ponieważ zdarzają się okoliczności, iż odstrzał jest nielegalny, a tracą na tym rzadkie gatunki.

To super, że masz chęć zdobyć większą ilość danych na to zagadnienie. Wówczas przejdź do treści (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/wkrety-drewna-blachowkrety/), a dowiesz się różnych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na wiele tematów.

Jak planujemy taki wyjazd, to należy pamiętać, żeby wszystko odbywało się legalnie. W zgodzie z prawem łowieckim polowanie może się odbywać tylko w zgodzie z uprzednio zatwierdzonym planem hodowlano-łowieckim. Polować więc możemy tylko na zwierzynę w danym okręgu łowieckim.

A jeśli mamy w planach polować na innych terenach, to trzeba posiadać specjalne pozwolenie od Ministra Rolnictwa. Polowanie tak naprawdę jesteśmy w stanie podzielić ze względu na ilość osób, które biorą w nim udział. Mamy więc polowania zbiorowe oraz indywidualne. Łowy są różnorakie, zależnie od terenu, na jakim mają miejsce, są tak więc polowania polne a także wodne.

Kliknij ten link a odnajdziesz wskazówki z serwisu (http://www.horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-po-polsce/) przygotowane dla osób zaintrygowanych omawianym w tym serwisie zagadnieniem.

Nie możemy utożsamiać kłusownictwa z polowaniem, ponieważ ci pierwsi wykonują odstrzał niezgodnie z prawem i wtedy jak przyjdzie im na to chęć.