Jak najkorzystniej rozliczyć PIT i komu ofiarować swój jeden procent? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Rozliczenie deklaracji podatkowej to nie jedynie obowiązek, o jakim musi wiedzieć każdy z nas, choć jak wiadomo przez to w każdym roku wypełniamy tego rodzaju deklarację. To powoduje, że jesteśmy w stanie przeznaczyć jeden procent na konkretną organizację charytatywną, to automatycznie jesteśmy pomocny i to jak się wydaje jest w takim miejscu najważniejsze. Niby specyficzny suchy urzędowy dokument, a niesie za sobą tak dużo dobrego. Dlaczego to tak bardzo niezbędne i jak wypełnić, żeby przekazać 1%?

Chore dzieci grające na kosnoli

Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje bardzo dużo organizacji, jakie chętnie przyjmą od nas ten mały dar, jaki i tak nas nic nie kosztuje. Fundacja dla dzieci szczególnie czeka na tego typu wsparcie, bo potrzeby są ogromne, tak więc i czym więcej osób przekaże jeden procent podatku, tym lepiej. Taka pomoc nic nie kosztuje, bo takie środki i tak do nas nie wracają, tak więc możemy i należy pomagać. Jeśli przekażemy te pieniądze, to możemy być pewni, iż więcej dzieci będzie szczęśliwa, będą zaoferowane ich elementarne potrzeby.

Każdy choć z odrobiną dobrej woli powinien się na to zdecydować. Jeśli chcemy szybko ofiarować pieniądze to najlepiej skorzystać z nowoczesnych sposobów rozliczania. A jeżeli PIT rozliczenie online jest najlepszym i najszybszym sposobem, z pewnością zdecydowanie bardziej efektywnym niż sposób tradycyjny. Dawniej musieliśmy wypełniać druki i popełniać przy tym błędy, aktualnie wypełnianie online jest naprawdę intuicyjne oraz łatwe, że w sumie nikomu to nie zagraża. Każdy może sobie z tym dać radę, więc nie zadziwia specjalnie, iż coraz więcej osób się na to decyduje.

Podobnie jak mówimy o przekazaniu 1%, to także jest to naprawdę łatwe, gdyż jest od tego jedno pole, gdzie wpisuje się organizację, na jakiej konto należy przekazać tę drobną kwotę. Jak w tym roku przygotowujemy się do wypełnienia PIT-u i jeszcze nie wiemy, jak planujemy to wypełnić, to z pewnością najkorzystniej kiedy zdecydujemy się na cyfrową wersję, oszczędzimy sobie przy tym wielu kłopotów i zmartwień. Zwłaszcza, że wypełnianie online jest całkowicie darmowe, tak więc szkoda, gdybyśmy z tego nie skorzystali.