Czemu warto odwiedzić Szklarską Porębę? Jakie góry oferuje w swej bliskiej okolicy? Gdzie opłaca się wybrać?

Wypady w góry są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Szczególnie, kiedy ktoś jest z miasta to czuje wielką różnicę pomiędzy miejskim gwarem, a sielanką i przyrodą. W jakie miejsce opłaca się wybrać?

Na pewno jest sporo miejsc w naszym kraju, gdzie można spędzić doskonale czas, oglądając ładne widoki. Każdy z pewnością ma swoje idealne miejsce, do którego wraca się z przyjemnością. Dużą popularnością cieszą się Karkonosze, gdzie każdego roku możemy spotkać wielu amatorów gór.

wyjazd - płótno

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak Karkonosze to nie jedynie zapewne każdemu znany Karpacz i Śnieżka, to także sporo pięknych miejsc, jakie na pewno opłaca się odwiedzić. Jeśli chodzi o tanie noclegi szklarska poręba na pewno będzie idealnym miejscem na poszukiwanie. Leży w ładnym miejscu, na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich, dlatego na pewno nie będzie można narzekać na brak ładnych krajobrazów. Szklarska Poręba ma specyficzny klimat. A mianowicie można go porównać z tym, który jest w Alpach na wysokości 2000 metrów. Poza tym, bliskość torfowisk w Izerach również ma pozytywny wpływ na zdrowie.

wyjazd - rzut

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Miasto to jest doskonałym miejscem na bazę wypadową na wycieczki po pobliskich górach. Możemy pochodzić zarówno po Karkonoszach jak i Izerach. Warto z pewnością pójść na Szrenicę, z jakiej można podziwiać piękny widok na znajdującą się w dole kotlinę. Gdy chodzi o Szklarską Porębę, to bardzo dobrze jest to, że miasto to tętni życiem cały rok, z tego względu łatwo tutaj o nocleg czy restaurację poza szczytem sezonu. Choć w tym miejscu prawdziwy sezon to zimowe szaleństwo, to latem również z łatwością się tutaj odnajdziemy. Pasjonaci gór mogą wybrać się na szlak, natomiast osoby, które niekoniecznie lubią się męczyć mogą oglądać miasto oraz obejrzeć piękne wodospady. Jeśli chodzi o wolne pokoje szklarska poręba z pewnością może je zapewnić, tylko warto zdecydować się na rezerwacje miejsca trochę wcześniej. Szczególnie w tych dość popularnych na wyjazd momentach takich jak różne święta, dłuższe weekendy jak również ferie czy wakacje w szkołach.

Kiedy wybieramy się właśnie we wspomnianym powyżej okresie, to postarajmy się wcześniej zdecydować na konkretny nocleg.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej skrzynka do gazu na prezentowany temat – informacje będą na pewno niezwykle interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Nie będziemy wtedy musieli martwić się szukaniem na ostatni dzwonek .