Dlaczego szalet publiczny musi spełnić tak dużo norm? Czy stan szaletów miejskich jest już dzisiaj lepszy niż kiedyś?

Potrzeby fizjologiczne zazwyczaj są tematem wstydliwym, a przecież są typowe dla wszystkich z nas. Temat toalet publicznych był przez lata zaniedbywany. Przez co takie miejsca często były w kiepskim stanie. To się całe szczęście zmieniło i obecnie wybranie się do publicznego szaletu nie jest już dramatycznym przeżyciem, lecz czynnością całkiem normalną, gdyż warunki w takich miejscach są już coraz lepsze.

Toalety publiczne dla niepełnosprawnych

Autor: Hamster Polska
Źródło: http://hamsterpolska.pl/

Obecnie, nowe szalety, które są tworzone to projekty bardzo dopracowane i stworzone w taki sposób, aby zagwarantować dobry komfort osobom, jakie z nich korzystają. Muszą spełnić jeszcze szereg innych wymogów, jakie wpływają na poziom użytkowania takich przestrzeni. W związku z tym, że znajdują się one w najróżniejszych miejscach, to twórcy muszą stworzyć o bezpieczne toalety publiczne. To istotne, gdyż nie możemy się obawiać z tego typu miejsc korzystać. Odchodzą już do przeszłości takie mroczne i mało bezpieczne toalety schowane gdzieś w przejściach podziemnych, gdzie była obawa zejść.

Wejdź na ten link i poznaj więcej szczegółów – tamte materiały pogłębią Twoją wiedzę na rozpatrywany w powyższym wpisie problem!

Obecnie są to miejsca najczęściej widoczne w przestrzeni, jednak nie szpecą one otoczenia, bo ich bryła jest bardzo stylowa oraz wpasowuje się w przestrzeń.

Odpowiedni poziom bezpieczeństwa to także czystość, ponieważ w brudnej toalecie możemy nabawić się nieprzyjemnych chorób. Wiadomo, że prosty design, mało złożone kształty wyposażenia, to łatwość sprzątania. Przy tym bezdotykowe maszyny, to czystość na dłużej i brak konieczności kontaktu z zarazkami. toalety publiczne dla niepełnosprawnych to już obecnie normalny standard. Dawniej trudno było odnaleźć specjalny rodzaj toalety, z której na przykład mógł korzystać niepełnosprawny na wózku. Dzisiaj obok toalety klasycznej najczęściej jest taka powiększona, do jakiej z łatwością wjedzie również inwalidzki wózek.

To zaledwie niektóre ze standardów, jakie powinna spełnić toaleta (toaleta publiczna) w miejscu publicznym. Ponieważ poza tym ważne jest jeszcze użycie materiałów, które okażą się trwałe nie jedynie w związku z częstą eksploatacją, ale także wytrzymają akty wandalizmu, które niestety się zdarzają. Jak widać, zaprojektowanienawet takiej prostej toalety to nie jest taka sprosta sprawa.