Czym powinno się sugerować podczas szukania ubezpieczenia mieszkania i samochodu?

W aktualnych czasach ludzie raczej niechętnie się ubezpieczają. Wpływają na to między innymi duże składki ubezpieczeniowe. Powinniśmy jednakże pamiętać o tym, że posiadanie dobrego ubezpieczenia samochodu i mieszkania ma dużo zalet, które mogą ułatwić nam życie w przypadku niespodziewanych wypadków losowych. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie i czym się kierować podczas jego wybierania?

odbitka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza reguła jest niezwykle prosta – najtańsze to nie oznacza najkorzystniejsze. Nabywając najtańsze oc samochodu musimy liczyć się z tym, że ubezpieczyciel może nie wyrównać wszystkich szkód powstałych podczas stłuczki spowodowanej z naszej winy.

Pragniesz zapoznać się z następnymi interesującymi wpisami na ten sam temat? Żaden problem. Kliknij na hiperłącze i czytaj tak długo, jak zechcesz.

Najtańsze OC w życiu prywatnym może być z kolei za małe, aby zwrócić nam za szybę sąsiada zbitą przez nasze dziecko. Analogicznie sytuacja prezentuje się w wypadku nieruchomości – polisa z niską składką może nie obejmować wszystkich niespodziewanych wypadków, a co za tym idzie – ubezpieczyciel może nie płacić za straty powstałe np. wskutek zalania mieszkania sąsiadów. Jeśli nie chcemy wydać dużo, a jednocześnie interesuje nas rozbudowane ubezpieczenie mieszkania ranking najtańszych ofert rozpoczynają polisy łączone, czyli nabywane w komplecie – np. ubezpieczenie samochodu i mieszkania nabywane u jednego ubezpieczyciela. Jeśli z kolei chcemy kupić najprostsze i najtańsze ubezpieczenie mieszkania ranking wcale nie jest nam potrzebny, gdyż takie ubezpieczenia ma w swojej ofercie każdy ubezpieczyciel. Kupując polisę należy również patrzeć na to, jakie zniżki nam przysługują – brak wcześniejszych szkód lub uiszczenie całej kwoty w jednej racie (zobacz informacje) mogą przynieść taki skutek, że zapłacimy znacznie mniej, ciesząc się rozbudowanym pakietem usług. Ważne jest też, żeby porozmawiać o polisie z kilkoma towarzystwami – da nam to możliwość znalezienia najlepszej oferty.

Musimy mieć świadomość tego, że wypadki zdarzają się codziennie i nie mamy na to praktycznie żadnego wpływu. Opłaca się więc zadbać o swoje bezpieczeństwo, inwestując w odpowiednie ubezpieczenie. Pozwoli nam to w spokoju cieszyć się każdym kolejnym dniem i zapomnieć o niemożliwych do przewidzenia zmartwieniach.