Chcesz pojechać na narty za granicę, ale nie wiesz, jak dokładnie się do tego zabrać? Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie propozycje!

Jeśli planujesz zimowy wypad na narty, zdecydowanie zastanawiasz się, które miejsce w tym roku wybrać. Praktycznie z pewnością zarówno ferie w Polsce jak i za granicą mają swoje plusy i wady – jeżeli chcesz się przekonać, jak to właściwie jest z zimowiskami we Włoszech, doskonale trafiłeś!

Dlaczego akurat Włochy?

Jazda na nartach w Alpach

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

Włochy właściwie od lat są niewątpliwie najpopularniejszym państwem, do którego jeździ się w Europie na narty. Fantastyczne stoki wprawdzie są również w Austrii lub w Szwajcarii, jednak tym zwykle jest znacznie zimniej niż we Włoszech, a równocześnie znacznie drożej. Wprawdzie wyjazd do Włoch niewątpliwie będzie kosztować Cię nieco więcej niż ferie w Polsce, jednak z drugiej strony dla osób radzących sobie trochę lepiej na nartach zazwyczaj warunki panujące w Polsce są niewystarczające.

Jeżeli omawiany wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i przeczytaj, jakie informacje posiada porządna treść (www.dominikkania.pl/oferta/dieta-dla-cukrzyka/) – na pewno materiały tam zamieszczone są tak samo zajmujące.

Włochy nie są jednocześnie aż tak drogie, abyś nie mógł sobie pozwolić na taki wyjazd raz w roku. Jeżeli chodzi o pogodę na wyjazd na narty Włochy także oczywiście plasują się w czołówce – zazwyczaj można liczyć na lekkie słońce i niezbyt niskie temperatury, dzięki czemu w ciągu dnia jeździ się naprawdę przyjemnie.

Wyjazd samodzielny

Jeśli chodzi o samodzielny wyjazd na narty Włochy także są godne polecenia – praktycznie wszyscy mówią świetnie po angielsku, więc niewątpliwie nie będziesz mieć najmniejszych problemów ze zorganizowaniem noclegu czy zakupem karnetu. Jeżeli jesteś elastyczny czasowo, wtedy polecamy między innymi Livigno – w pewnych okresach przy zakupie noclegów w konkretnych miejscach można dostać karnet narciarski gratis, co zdecydowanie znacznie obniży koszty całego wyjazdu.

Wyjazdy zorganizowane

Jeżeli nie masz czasu czy ochoty na planowanie wypadu na narty samodzielnie, wówczas możesz zdecydować się na wykupienie wycieczki zorganizowanej. Jeśli chodzi o zorganizowane wyjazdy narciarskie Austria jest bardzo modną destynacją, zatem z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Kliknij ten odnośnik, a wtedy zdobądź więcej szczegółów (https://zawiesiawroclaw.pl/category/lancuchy) dotyczących rozważanej w tym artykule zagadnień. Uzyskasz wtedy szerszą wiedzę!

Możesz wybierać przykładowo między wypadam studenckimi a wypadami dla rodzin z dzieciakami – zwykle właściwie każdemu udaje się znaleźć coś właściwego dla jego potrzeb, a jednocześnie na jego kieszeń, co bez wątpienia również jest ważne.

Polecamy serdecznie wyjazdy do Włoch lub Austrii!